(310 Ent - 153d - 157b)
  Breed Winners
      Best of Breed or Variety CH Timsar Miss Chief (B),  L Yoder/C Yoder/A Jones
      Best of Opposite Sex CH Grantilley Galliano (D),  L Isehath/F Holding
      Best of Winners Bentwood High Class (B),  G Harrison
      Winners Dog Kunrad V.H. Lamslag  S Daigle
      Reserve Winner Dog Rattlebridge Up In Lights  M Johnson-Snyder/M Valentine/H Arnold
      Winners Bitch Bentwood High Class  G Harrison
      Reserve Winner Bitch Allrena Henrietta  J Foster
  Intersex Mrs. N Inglis
  Dogs D Tyssen (99d 5 pts)
    Puppy 6 - 9 Mos. D Tyssen
      1 Cobalatino Romeo  M Warme
     
      2 Holyoke Havana Nights  B Sterling
     
      3 Chantismere Royal Escapade  L ADAIR
     
      4 Muffity The Artist  M Stout
    Puppy 9 - 12 Mos. D Tyssen
      1 Rattlebridge From Dusk 'Til Dawn  M Johnson-Snyder/M Valentine
     
      2 Truluv Kiss N Tell Of Jayba  P Lander
     
      3 Closeburn Graham Macinnes  K Trad
     
      4 Okayc William The Conqueror Castlehil  W Sherrill
    12 - 18 Mos. D Tyssen
      1 Chanctonbury Theodore  B Thornton/J Beck
     
      2 Winzer Do To Impress  K Bolton
     
      3 Wystar Rodeo Nite  P Curry/V Collins
     
      4 Halfmoon Just Right  J Tremblay
    Bred By Exhibitor D Tyssen
      1 Rattlebridge Up In Lights  M Johnson-Snyder/M Valentine/H Arnold RW
     
      2 Halfmoon's Homerun  J Tremblay/S Daigle
     
      3 Kimark Michelangelo  K Baillie/M Baillie
     
      4 St Jon Supernatural  J Wehking
    American Bred D Tyssen
      1 Twickenham Charmin Red Rogue  A Hodges
     
      2 Block Island Sheffield House  L Cyr
     
      3 Unicorn Farms Bradley  G Jameson
     
      4 Tomadd Hunter's Moon  R Seiple
    Open BT D Tyssen
     
      1 Harana Spencer Tracey  M Johnson-Snyder/F Becker
     
      2 Granasil Golden Flame  G Pollmeier
     
      3 Hob Nob The Desperado  H Gibbs-Sykes
     
      4 Row-Sand's Midnight Onyx  T Easterbrooks
    Open TRI D Tyssen
     
      1 Kunrad V.H. Lamslag  S Daigle W
     
      2 Imagine Always A Classic  C Eason/L Lake
     
      3 Jenda Chasing Rainbows  K Donovan/J Daunch
     
      4 Countrymanor Smart Design  S Hesse
    Open BLENHEIM D Tyssen
     
      1 Pascavale Pancho  P Ayers/B Martz
     
      2 Charnell Top Of The Bill  V Herring
     
      3 Flying Colors Mazda Roadster  P Horsley/C Gish
     
      4 Peakdowns Huntley  B Sterling
    Open RUBY D Tyssen
     
      1 Moorfields Symbole  L Lawrence
     
      2 Catesbys Cardinal Sin  J Scandroli
     
      3 Closeburn Innes Kerr  L Fairchild/T Beard
     
      4 Barrington's In Like Flynn  H Barrington/P Barrington
  Bitches Mrs. N Inglis (127b 5 pts)
    Puppy 6 - 9 Mos. Mrs. N Inglis
      1 Miletree Franks A Lot  G Kahn
     
      2 Kavalor Beacon Hill  K Galipeault/R Galipeault
     
      3 Chanctonbury Diva Darling  J Beck
     
      4 Torlundy Courtlore Mrs Lincoln  C Bond/C Huggins/P Kanan
    Puppy 9 - 12 Mos. Mrs. N Inglis
      1 Allrena Henrietta  J Foster RW
     
      2 Rattlebridge Dawn's Early Light  M Johnson-Snyder/M Valentine
     
      3 Shirmont Birthday Party Girl  S Henry/b henry/B George
     
      4 Grantilley Violet  L Isenhath/F Holding
    12 - 18 Mos. Mrs. N Inglis
      1 Sandi's Copacabana Showgirl  S Harrison
     
      2 Highcotton De-Lightful  P Ireland/K Aycock
     
      3 Peglen Romance Dance At Karlee  C Rose/K ROSE/P Grapp
     
      4 Block Island Bellevue House  E Powers
    Novice Mrs. N Inglis
      1 Charterwood Dancer  J Howard
     
      2 Moorfields Reba  C Burnham/K Johnston
     
      3 Kimark This Magic Moment  K Baillie/M Baillie
    Bred By Exhibitor Mrs. N Inglis
      1 Bentwood High Class  G Harrison BW, W
     
      2 Kilbrook Ivy Green  J Opel
     
      3 Marshelle Button Fly  M Stout
     
      4 Castlemaine Pure Magic  M Warme
    American Bred Mrs. N Inglis
      1 Kimark I Got U Babe  K Baillie/M Baillie
     
      2 Firethorne Holy Holy Holy  J McDowell
     
      3 Mayfield Katie Did It  M Mayfield
     
      4 Stepamgar Woodbridge Celeste  L Shreffler
    Open TRI Mrs. N Inglis
     
      1 Charterwood Blackberry  M Anderson/D Campbell
     
      2 Woftam Magically Delicious  L Yoder/C Yoder
     
      3 Mayfield Magnificent Mame  M Mayfield/D Kalemkiarin/T May
     
      4 Winterhaven Bodacious  M Hanus
    Open BLENHEIM Mrs. N Inglis
     
      1 Halfmoon Carver's Full O'Grace  J Tremblay/C Hodgkinson
     
      2 Rosscrea Bedazzled  H Mohn
     
      3 Roi L C'Est La Vie  D Wallis/E Lessig/S Wallis/W Nelson
     
      4 Peglen Carinna  P GRAPP/R GRAPP
    Open RUBY Mrs. N Inglis
     
      1 Crestrail Gwenevere  R Washburn/S Robinson
     
      2 Autumnsanz Great Balls Of Fire  J Duke
     
      3 Kimark Mi Amor  K Baillie/M Baillie
     
      4 Cotillion Cinnabon  V Schuler
  Non-Reg Veteran, Dogs D Tyssen
    Non-Reg Veteran D Tyssen
      1 CH Peglen Son Of Scotland  R Seiple
    Non-Reg Veteran VET7TO9 D Tyssen
     
      1 CH Pamedna Sir Edward  M Walker Smith/W Smith
     
      2 CH Grantilley As Good As It Gets  M Mayfield
     
      3 CH Hurleaze Birthday Boy  S Henry/B Henry/B George
     
      4 CH St Jon Fire And Ice  J Wehking/L Cornelius
  Non-Reg Veteran, Bitches Mrs. N Inglis
    Non-Reg Veteran Mrs. N Inglis
      1 CH Redthea Vanilla Twist  J Thaeder
     
      2 CH Rattlebridge Rosie O'Grady  M Johnson-Snyder/A Snyder
     
      3 Twickenham Aquitaine  K Trad
    Non-Reg Veteran VET7TO9 Mrs. N Inglis
     
      1 CH Claddagh's Belle Carillon OA NAP OAJ NJP  P Doty
     
      2 Halfmoon Bejewelled  J Tremblay/C Wheeler
     
      3 CH Irish Rose Of Choya  J Brough/E Brough
     
      4 CH Gray Stone Tinker Toy UD NAJ  E Wilson
         
Go to top